, przez

Makijaż powiększający oczy

powiększający oczy

Nie od dziś wiadomo, że oczy są zwierciadłem duszy. Każda z nas marzy o hipnotyzującym, wyrazistym spojrzeniu, jednak tylko nieliczne potrafią osiągnąć taki efekt za pomocą makijażu. Oto triki, dzięki którym w prosty sposób wyczarujesz wymarzony makijaż powiększający oczy.

Od czego zacząć? "Na położoną wcześniej bazę pod cienie zaaplikuj jasny, perłowy cień , aby pokrywał całą ruchomą powiekę" - radzi Agata Sawicka, wizażystka INGRID. Jeśli wolisz cienie matowe, to perłowy cień zastosuj jedynie w wewnętrznych kącikach oczu i na środku powieki. To trik, który pięknie rozświetli spojrzenie i odbije światło, dzięki czemu oko wyda się wyraźnie powiększone. "W miejscu załamania powieki przyciemnij delikatnie średnio nasyconym brązem, aby zagęścić linię rzęs użyj czarnej kredki, najlepiej z gąbeczką, i rozetrzyj delikatnie powstałą linię. Dolną powiekę podkreśl jedynie w zewnętrznym kąciku również rozcierając" -  to kolejne kroki do osiągnięcia wyrazistego spojrzenia według Agaty Sawickiej. Zadanie ułatwi Ci paletka cieni Ideal Eyes INGRID, składająca się z pięciu cieni, dzięki którym stworzysz profesjonalny makijaż powiększający oczy.

Nigdy nie maluj kreski tylko na dolnej powiece i nie obrysowuj oka ciemną kredką bez zupełnego roztarcia. Taki makijaż doda Ci lat, zmniejszy oko i spowoduje, że będzie prezentowało się ciężko i nienaturalnie. Uważaj też na ciemną kreskę w linii wodnej. To raczej wieczorowy element makijażu, na który mogą pozwolić sobie osoby z dużymi oczami. Użycie jasnej, cielistej kredki w linii wodnej jest znanym trikiem powiększającym oczy i jednocześnie niwelującym odznaki zmęczenia.

Makijaż powiększający oczy nie istnieje bez mocno zaakcentowanych rzęs. Jeśli Twoje rzęsy są proste to w pierwszej kolejności podkręć je zalotką. Pamiętaj, żeby zrobić to przed ich wytuszowaniem, w przeciwnym razie możesz doprowadzić do uszkodzenia, a nawet skruszenia rzęs. Mocno i starannie wytuszuj rzęsy, górne dwukrotnie, a dolne jednokrotnie. Możesz pokusić się także o doklejenie sztucznych rzęs – najładniej prezentują się kępki albo połówki rzęs, które naklejamy tylko w zewnętrznym kąciku oka.

Nie zapominaj o ramie dla oka, jaką są podkreślone i wyregulowane brwi - nie za krótkie i nie za długie, nie za cienkie i nie za grube. Dodatkowo użycie jasnego cienia tuż pod brwią powoduje, że oko zostaje wydobyte. Makijaż powiększający oko uzyskasz także poprzez odwrócenie uwagi od cieni pod oczami, dlatego warto zaopatrzyć się w korektor pod oczy Ideal Skin INGRID.


KOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU