, przez

Najcięższe grzechy w pielęgnacji skóry twarzy

grzechy w pielęgnacji

Grzechy w pielęgnacji skóry twarzy różnią się od makijażowych tym, że nie są widoczne gołym okiem. W związku z tym nie szpecą nas na pierwszy rzut oka, przez co ich wykrycie i zniwelowanie sprowadza się do przyjrzenia się naszemu codziennemu, długotrwałemu rytuałowi pielęgnacyjnemu. W ten właśnie sposób jesteśmy w stanie poprawić kondycję naszej cery, opóźniając proces jej starzenia się, co niejednokrotnie może uchronić nas przed poważniejszą ingerencją w postaci medycyny estetycznej i skalpela.

Kasjana Serafin wizażystka INGRID zwraca uwagę na kilka najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery:

„Najcięższe grzechy w pielęgnacji skóry twarzy – niedokładny demakijaż lub jego brak jest największym przewinieniem w pielęgnacji skóry twarzy. Kolejnym poważnym błędem w demakijażu jest brak przywracania naturalnego - lekko kwaśnego PH skóry. Niektóre produkty posiadają właściwości tonujące, inne nie i w takich sytuacjach koniecznością staje się tonik. Peelingi ziarniste przy cerze naczyniowej to zbrodnia, która może doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji. Aby złuszczyć warstwę rogową naskórka należy sięgać wyłącznie po produkty enzymatyczne. Powodem niepowodzenia w doborze idealnego kremu jest z kolei brak wiedzy na temat typu cery jaki posiadamy, co często skutkuje niezadowoleniem z zakupów. Warto pamiętać, że cera może być przykładowo tłusta i jednocześnie powierzchownie przesuszona.”

Kolejne grzechy w pielęgnacji to nadmierne rozciąganie skóry przy demakijażu oraz aplikacji kosmetyków nawilżających. Pamiętajmy o delikatnej okolicy oczu, która wymaga łagodnego oczyszczania bez pocierania oraz mocniejszego nawilżenia niż pozostałe partie naszej cery.

Należy unikać zbyt dużej ilości produktów stosowanych w codziennej pielęgnacji, a część z nich, jak maseczka i peeling stosować cyklicznie, najlepiej raz w tygodniu.

Skóra sucha, dojrzała i wrażliwa absolutnie powinna wystrzegać się produktów antybakteryjnych, które doprowadzają do jej wysuszenia, pogorszenia się jej kondycji i przyspieszenia procesów starzenia.

Poważnym grzechem jest zapominanie o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych bez względu na porę roku. Filtry chronią naszą skórę przed pojawianiem się przebarwień, jej przedwczesnym starzeniem się, a przede wszystkim przed rakiem skóry. Dlatego pamiętajmy, że nawet w pochmurny dzień jesteśmy narażone na promieniowanie UVA.

Bez końca będziemy powtarzać, że każda cera potrzebuje nawilżenia. Pozbawienie skóry przetłuszczającej się delikatnego kremu uniemożliwia jej regenerację i w rezultacie powoduje zwiększenie wydzielania się sebum.

 


KOMENTARZE

  • Kasia Maj Kwietnia 29, 2016 13:35
    Dla mnie grzechem jest zapychanie swojej cery...dlatego stosuję do makijażu kosmetyki od Earthnicity Minerals, które nie zapychają, mają krótkie składy przez co nie podrażniają i wyglądają bardzo naturalnie :D


ZOBACZ RÓWNIEŻ

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU