, przez

Piękny manicure, to przede wszystkim zdrowe i piękne paznokcie

manicure

Na przełomie pór roku, szczególnie zimy i wiosny nasze paznokcie potrzebują szczególnej regeneracji. Jest sposób na to, aby zawsze wyglądały pięknie. Jak to zrobić?

Jeśli nasze paznokcie są słabe i łamliwe zrezygnujmy na jakiś czas z malowania ich lakierami. Malujmy paznokcie specjalnymi odżywczymi preparatami. Coś co idealnie się sprawdzi, to odżywka Perfect All in One Butterfly. Pięknie się rozprowadza i niezwykle szybko schnie. Jednak jej najważniejszy atut to wielowymiarowe działanie: podczas stosowania odżywki nasze paznokcie stają się twarde. Stosując ją szybko zapomnimy o łamliwych i rozdwajających się paznokciach.

Wielkie S.O.S

Preparat jest na tyle silny, że pomaga również zregenerować paznokcie, m.in. po usunięciu tipsów. W tym przypadku zalecane jest nakładanie dwóch warstw odżywki na suche, odtłuszczone paznokcie.  Odżywkę stosujmy jako kurację, powtarzając jej aplikację co dwa dni przez minimum miesiąc.

Używajmy jej również profilaktycznie - przed każdym wykonaniem manicure. Uchronimy w ten sposób nasze paznokcie przez zabarwianiem na żółto - co najczęściej dzieje się w kontakcie z lakierami o intensywnych barwnikach, zwykle o kolorze: czerwonym, ciemnego brązu i czerni.

Dodatkowa pielęgnacja 

Nieodłącznym elementem zadbanego manicure to wygląd skórek wokół paznokci. Nie możemy pozwolić na to, aby wrastały na płytkę, dlatego najlepiej usuwajmy je po ciepłej kąpieli, gdy są naturalnie i delikatnie rozmiękczone. Potrzebujemy do tego drewnianego patyczka, którym delikatnie odsuniemy skórkę z płytki paznokcia.

Jak jeszcze możemy pomóc naszym dłoniom w idealnym wyglądzie? Do każdej czynności w której mamy kontakt z preparatami chemicznymi zakładajmy rękawiczki, np. myjąc naczynia. A do wykonywania manicure używajmy szklanych pilniczków. Pamiętajmy też, że ogromne znaczenie dla wyglądu naszych dłoni ma również odpowiednie odżywianie. Niezastąpionym sposobem na piękne paznokcie jest siemię lniane. Do regularnego picia wywarów z nasionek lnu zachęca, m.in. znana sportsmenka i fanka zdrowego odżywiania Anna Lewandowska.   


KOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU