Styl paryżanek – w czym tkwi urok kobiet znad Sekwany?

styl paryżanek verona vpp

Pewne siebie, czasem wręcz aroganckie, świetnie ubrane, ale nie wystylizowane. Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek na czym polega styl Paryżanek? Spróbujemy przybliżyć ci fenomen mieszkanek światowej stolicy mody.

 

Styl paryżanek można wcielić w życie w każdym zakątku globu. Wystarczy trzymać się poniższych zasad:

1. Nie noś logotypów i zbyt drogich ubrań.

Paryżanki nie lubią ostentacji. Cenią jakość, ale jak ognia unikają produktów z dużymi logotypami. Wybieraj zatem takie rzeczy, po których trudno od razu odgadnąć cenę.

2. Grunt to wygoda.

“Moda, w której nie można wyjść na ulicę, nie jest modą” – słowa Coco Chanel paryżanki wzięły sobie do serca. W doborze kreacji kierują się własnym komfortem. Zakładaj więc tylko takie rzeczy, w których dobrze się czujesz.

3. Krok za trendami

Styl paryżanek bywa zachowawczy. Nie podążają ślepo za modą i za żadne skarby nie chcą stać się ich ofiarą. Wkładają to, co pasuje do ich osobowości. Podstawę ich garderoby stanowią ubrania w stonowanych kolorach (czerń, biel, szarość, beże, granat), do których dobierają resztę. Jeśli jakiś trend ci się podoba, ale wiesz, że to tylko sezonowa moda, kup jedną rzecz w tym stylu, a nie cały outfit.

4. Wbrew zasadom.

Paryżankę wyróżnia ogromna pewność siebie. Choć zna modowe zasady, z premedytacją je łamie. Biała koszula, wytatre dżinsy i czarne, eleganckie szpilki na cienkim słupku? Czemu nie? Spódnica midi w grochy i obszerny sweter? Oczywiście, że tak!

5. Kontrolowany nieład na głowie i makijaż no make-up.

Paryżanka za żadne skarby nie przyzna się ile czasu spędziła przed lustrem. Ba! Nawet nie chce by jej wygląd to zdradzał. Dlatego na noc zaplata luźne warkocze, by rano jej włosy układały się w naturalne fale. Na co dzień maluje się w stylu nude, uwielbia czarną kreskę, a na wieczór podkreśla usta. Miej zawsze pod ręką czerwoną pomadkę Wonder Shine Full Color INGRID, a styl paryżanki odtworzysz w razie potrzeby.

By stać się paryżanką, nie musisz od razu przeprowadzać się do Paryża – przekonuje o tym modelka Carolina de Maigret i jej koleżanki w książce “Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś”. By zrozumieć ich fenomen obejrzyj koniecznie dokument “Paryżanki” w reżyserii Melindy Triana. Wyniosłość mieszkanek stolicy Francji i ich nonszalanckie podejście do mody i do życia bywa przedmiotem złośliwych żartów. Zobaczy na czym polega styl paryżanek z przymrużeniem oka:

 


KOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU