, przez

Podkreśl dolną powiekę – make-up w stylu lat 90.

make-up w stylu lat 90.

Ciemne usta w kolorach wina i głębokiego burgundu i roztarte grafitowe cienie na powiekach, brązowa paleta w makijażu – jednym z mikrotrendów jesiennego sezonu jest make-up w stylu lat 90.

Lata 90. to rodzący się hip-hop i moda na grafiti. Z drugiej strony panował styl groungowy i hity zespołu “Nirvana”, a w telewizji triumfy święciły takie seriale, m.in. “Beverly Hills 90210” czy “Przyjaciele”. W pamięci kinomanów zapisały się także takie filmowe hity jak “Pretty Woman”, “Pulp Fiction” czy “Cztery wesela i pogrzeb”.

Gdy niektórzy wzdrygają się na samą myśl o tamtej dekadzie i uważają za kiczowatą, inni próbują ją odczarować. Na modowych wybiegach powrócił make-up w stylu lat 90., ale w nowej, odświeżonej wersji. Podkreślona dolna powieka oka inspirowana tym okresem ma jednocześnie rockowy i nostalgiczny charakter. Make-up w stylu lat 90. bazował na naturalnych kolorach, dominowały brązy, przykładano także uwagę do podkładów i jednolitego kolorytu cery.

 Jak wykonać make-up w styl lat 90.?

1. Wybierz lekki podkład, może mieć delikatny opalizujący kolor.

2. Na powiekę zaaplikuj brązowe cienie. Wybierz takie odcienie z palety, które współgrają z twoją tęczówką i kolorem karnacji. Zacznij od zewnętrznych kącików oka. W tym wypadku możesz sięgnąć po cienie do powiek Ideal Eyes Ingrid.

4. Ciemną kredką (czarną, ewentualnie grafitową) obrysuj delikatnie oko, akcentując dolną powiekę.

5. Możesz także zrezygnować nakładania brązowych cieni i oko podkreślić ciemną kredką. Wówczas również zaznacz dolną powiekę, możesz ją delikatnie rozetrzeć – makijaż nabierze imprezowego charakteru.

6. W wieczorowej wersji uwzględnij usta – pomaluj je ciemną pomadką, w kolorze wina lub cegły. Dopuszczalne są także głębokie brązy, a nawet mocne fiolety.

7. Wytuszuj dokładnie rzęsy wielofunkcyjną maskarą Lash Artiste, ale najpierw sprósz je pudrem, by dodać im objętości.

 

Mimo pewnych odstępstw w tej dekadzie stawiano na naturalny look. Wiele dziewcząt chciało wyglądać i mieć taką fryzurę jak Rachel Green z “Przyjaciół”, graną przez Jennifer Aniston. Wykonując make-up w stylu lat 90. zainspiruj się ikonami tej dekady, zobacz w skrócie styl bohaterek znanego serialu:

 


KOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU