, przez

Wydłużanie rzęs – przydatne triki

Wydłużanie rzęs

Spojrzenie, które hipnotyzuje to skuteczna uwodzicielska broń. Niebagatelną rolę odgrywają tu rzęsy, które dodają oprawie oczu magii. Co zrobić, jeśli natura w tym względzie poskąpiła swojej łaski? Rozwiązaniem jest wydłużanie rzęs. Oto kilka skutecznych sposobów.

Wydłużanie rzęs to dziś bardzo popularny zabieg, który można wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Jednak jeśli nie chcesz doklejać do oka sztucznych włosków, możesz zastosować odpowiednią pielęgnacje i triki, która także zaowocuje powłóczystym spojrzeniem.

1. Przede wszystkim używaj odpowiednich kosmetyków. Jeśli twoje rzęsy są długie, ale cienkie i jasne, przydatna będzie mascara pogrubiająca rzęsy. W tym celu wypróbuj np. Lash Artiste Volume Ingrid. By osiągnąć zadowalający rezultat pomaluj rzęsy ruchem zygzakowatym, a samą czynność powtórz jeszcze raz, dla mocniejszego efektu.

 2. Jeśli twoje rzęsy są słabe, regularnie stosuj kuracje odżywcze. Szukaj także takich maskar, które zawierają składniki regenerujące, np. witaminę B5.

 3. Wydłużanie rzęs może być możliwe także dzięki małej sztuczce jak posypanie ich pudrem przed nałożeniem tuszu. Po takim zabiegu zyskają optycznie objętość.

 4. Stosuj odpowiednią technikę nakładania maskary: zawsze zaczynaj od nasady rzęs, szczoteczkę kieruj ku ich końcówkom, zygzakowatym ruchem. Jeśli trzeba, powtórz czynność. Malując rzęsy drugi raz, nie zaczynaj już od nasady, a od ich połowy.

 5. Stosuj zalotkę do rzęs, podkręcone będą nadawały im dziewczęcego wyrazu. Ten rezultat osiągniesz także korzystając z tuszy podkręcających jak np. maskara wielofunkcyjna Lash Artiste Ingrid.

 6. Malując rzęsy, na górnej powiece narysuj delikatną czarną kreskę, którą możesz lekko rozsmarować – w ten sposób optycznie je zagęścisz.

 Domowe maseczki na wydłużenie rzęs:

1. Zastosuj mieszankę oleju rycynowego z cytryną, mini-miksturę nałóż oczyszczoną szczoteczką na rzęsy i pozostaw na noc. Stosując taką kurację regularnie, pierwsze efekty zauważysz już po ok. 2 tygodniach.

 2. Odżywczo na rzęsy podziała także olej kokosowy, który również nanoś na noc za pomocą szczoteczki.


KOMENTARZE

  • Ania Z. Lutego 16, 2016 8:12
    Ja akurat używam tuszu waterproof Ingrid, ale też sprawdza się rewelacyjnie- lubię go nakładać jak mam pracowity dzień, a że regularnie korzystam z siłowni po pracy, to potrzebuję takiego tuszu, który nie spłynie przy pierwszym lepszym wysiłku, a ten trzyma się twardo i nie utrudnia mi ćwiczeń ;)


ZOBACZ RÓWNIEŻ

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU